+38 (050) 505-81-08
+38 (0512) 58-55-57

Історія походження залізобетону

25.01.2016

Вважається, що садівник Моньє з Парижа є винахідником залізобетону, будучи власником патентів на винаходи залізобетону. Перший його патент, датований тисяча вісімсот шістьдесят сьомим роком, однак скептики вважають, що конструкції з бетону і сталевої арматури створювалися і випускалися до Моньє.

Стрімке зростання промисловості, збільшення торговельних оборотів і розширення транспортних мереж у другій половині 19 сторіччя - ідеальні умови для будівельного буму. Необхідно було побудувати багато фабрик і заводів, портів і мостових споруд, а також будинків для проживання робітників в умовах стрімкої агломерації крупних європейських центрів. До того ж, розвиток цементної промисловості і чорної металургії заклали фундамент для виробництва залізобетонних конструкцій.

З кінця 19 сторіччя і аж до 1917 року залізобетон застосовувався окремими розвиненими країнами (Англія, Франція, Росія, США і Німеччина). Область застосування - перекриття промислових будівель, колодязі, стіни, форти, мости та інші споруди.

У період між 1904 і 1908 роками в Німеччині, Швеції, Франції та Росії приймалися перші норми з проектування і застосування конструкцій із залізобетону.

1908 рік - рік початку будівництва одного з перших висотних будівель із залізобетону в Ліверпулі. Висота будівлі становила 98 метрів.

20 сторіччя стало періодом розквіту залізобетону, однак і зараз, в умовах створення нових будівельних матеріалів, залізобетонні конструкції і вироби не втратили свою популярність, поширеність і актуальність.