+38 (050) 505-81-08
+38 (0512) 58-55-57

Вимоги до води для приготування бетону

03.07.2017

Вода - необхідний компонент при виготовленні бетонного розчину. Технічні вимоги до води для бетону регулюються ДСТУ 23732-79. Розглянемо докладніше, яку воду можна застосовувати і на що необхідно звернути увагу при її виборі.

Найпростіший варіант - використання водопровідної питної води. Таку воду можна застосовувати завжди, тому що вона очищена від солей, інших мінералів і має водневий показник pH 7,0-8,0. Згідно ДСТУ 23732-79 цей показник повинен бути в межах 4,0-12,5 pH.

Крім водневого показника, вміст сульфатів у воді повинен бути менш ніж 2700 мл / год, а всього солей - не більше 5000 мл / год. Наявність частинок піску, глини, пилу або грунту в воді неприпустима. Такі частинки можуть містити мінерали, що негативно будуть впливати на процес гідратації цементу та міцність бетону. Чим більше у воді мінералів, тим повільніше буде проходити процес схоплювання бетону. Частинки нафтопродуктів і жирів у воді обволікають частинки цементу і перешкоджають його гідратації ще в більшій мірі, ніж цукрових мінералів.

Крім водопровідної питної води, можна використовувати природну воду з прісних водойм, попередньо зробивши її аналіз на відповідність вимогам, що зазначені вище.

Також застосовують і морську воду, якщо її солоність в межах норми. Однак, морська вода не підходить для бетонування конструкцій будівель житлового або громадського призначення, а також надводних споруд через утворення корозії арматури під дією морської солі. Також сіль може виступати на поверхні та псувати зовнішній вигляд споруди.

Важливо: для поливання бетону використовується та ж вода, що і для приготування розчину.

Підводячи підсумки, можна сказати, що при виникненні сумнівів в якості та придатності води для бетону, робляться контрольні зразки для перевірки бетону на міцність (в порівнянні з бетоном, де використовується питна вода). Якщо дана процедура пройдена успішно, то воду можна використовувати для приготування бетону.